Kada je pravi trenutak za ‘pomlađivanje vagine’ i što to znači: Demistificiramo ovaj zahvat!

Zahvat koji spada među modernije spas je za mnoge žene koje nakon poroda ili određene životne dobi pate zbog inkontinencije ili imaju smanjenu ugodu tijekom intimnih odnosa. “Pomlađivanje vagine” odnosi se na različite postupke koji imaju za cilj poboljšanje tonusa, elastičnosti i izgleda vaginalnog područja.

Ovi postupci obično uključuju neinvazivne tehnike poput laserske terapije ili invazivnije metode poput operacija, a cijeli postupak demistificirao nam je dr. med. Ivan Brlečić,  specijalist ginekologije i opstetricije te subspecijalist uroginekologije.

Kada razmotriti “pomlađivanje vagine”?

Mnoge žene razmišljaju o “pomlađivanju vagine” nakon porođaja kako bi poboljšale stanje vaginalnih tkiva. O ovom zahvatu razmišlja se i nakon ulaska u menopauzu i svih hormonskih promjena koje ona donosi. Naime, smanjenje razine estrogena tijekom menopauze može uzrokovati promjene u vaginalnom području, što neke žene dovodi do razmatranja ovih postupaka.

Žene koje se suočavaju s problemima inkontinencije ili gubitkom tonusa vaginalnih mišića mogu razmotriti “pomlađivanje vagine”. A neke na ovaj zahvat ponuka i želja za poboljšanjem seksualnog zadovoljstva ili rješavanje nelagoda tijekom spolnog odnosa. 

Zahvat je potpuno bezbolan, a izvodi se korištenjem najnovije tehnologije – Votivom

VOTIVA je potpuno neinvazivna RF tehnologija koja osigurava jednoliko i sigurno zagrijavanje opuštenog unutarnjeg vaginalnog tkiva, te rezultira njegovim remodeliranjem i zatezanjem, te povećanjem tonusa mišića zdjelice. Ovaj neinvazivni tretman poboljšava unutarnju napetost, protok krvi i osjet u regiji blagim zagrijavanjem opuštenog tkiva unutar vaginalnog područja.

Kako točno izgleda zahvat?

“Vaginalna sonda Votiva Forma V se umeće u rodnicu poput primjerice vaginalne ultrazvučne sonde. Potom se radiofrekvencijska (RF) energija aplicira na stjenke rodnice i labije rotiranjem sonde. RF energija stimulira tkivo rodnice što rezultira proizvodnjom novog kolagena i elastina u tom području. Na taj način tkivo postaje zategnutije i elastičnije. Dužina procedure je individualna, a najviše ovisi o samom tkivu pojedine žene i ciljanom stupnju rejuvenacije, a sam tretman obično traje između 10 i 60 minuta. Obično su potrebna tri tretmana kroz 3 mjeseca.”, objasnio je dr. med. Ivan Brlečić.

Osim „pomlađivanja u obliku zatezanja tkiva, dr. Brlečić objasnio je da ovaj zahvat pomaže još u nekim slučajevima:

“Upotrebom RF energije također se postiže proizvodnja prirodne lubrikacije, čineći dodatnu prednost tretmana, što je posebno izraženo kod žena koje su u hormonskom deficitu u vrijeme perimenopauze i menopauze. Dodatna lubrikacija uz zatezanje tkiva pridonosi i boljoj spolnoj osjetljivosti. Također u određenim stupnjevima urinarne inkontinencije, koje su posljedica anatomskog defekta tkiva, zatezanje može dovesti do bitnog poboljšanja simptoma, a time i do unaprjeđenja kvalitete života.“

Votiva je siguran i nekirurški tretman, a promjene su vidljive već nakon prvog tretmana. Postoje i neke zablude vezane uz sami tretman, a ovdje smo kako bi ih sve demistificirali.

Mitološka očekivanja: Važno je razumjeti realna očekivanja ovih postupaka. “Pomlađivanje vagine” ne može riješiti sve seksualne probleme ili promjene koje donosi određena starosna dob.

Sigurnost i stručnost: Pri odabiru ovakvih zahvata uvijek birajte najbolje, a u Poliklinici Lohuis Filipović Medical Group upravo su profesionalnost i stručnost ključne stavke.

Individualni pristup: Svaka žena je jedinstvena, pa je važno prilagoditi postupak individualnim potrebama i željama.

Oporavak je praktički trenutačan, a pacijentica može osjetiti blagu osjetljivost u rodnici, no može nastaviti sa svakodnevnim aktivnostima. Savjetuje se apstinencija od spolnih odnosa kroz nekoliko dana isto kao i prije samog tretmana.

Kako objašnjava dr. Brlečić, mnoge pacijentice već nakon prvog tretmana osjete da im je tkivo rodnice zategnutije:

„U nadolazećim tjednima, a posebice nakon finalnog tretmana, pacijentice osjećaju kako je tkivo postalo čvršće i zategnutije, pojačanu prirodnu lubrikaciju te smanjenje ili čak potpun izostanak urinarne inkontinencije, ovisno o stupnju inicijalne inkontinencije. Nakon inicijalnog ciklusa od 3 tretmana, na kontrolama se utvrđuje je li i kada je tretman potrebno ponavljati.”

Prije razmatranja bilo kojeg postupka, preporučuje se konzultirati se s kvalificiranim stručnjakom koji može pružiti sveobuhvatne informacije i podršku. A za sva vaša dodatna pitanja tu je tim stručnjaka iz Poliklinike Lohuis Filipović Medical Group koji u svim zahvatima koriste napredne tehnike kako bi postigli željene rezultate uz minimalan oporavak.

Foto: Pexels

[the_ad_placement id="post-side"]

NAJNOVIJE