The National su objavili četvrti i posljednji singl sa svog predstojećeg albuma Sleep Well Beast koji će 8. rujna objaviti izdavačka kuća 4AD. Pjesma Day I Die ispraćena je video spotom koj je, kao i prethodne na ovom albumu, režirao Casey Reas.
Video je animacija načinjena od preko pet tisuću fotografija koje je Casey Reas zabilježio u toku višesatnih proba benda The National u pariškom muzeju Le Centquatre, a članovi benda i sam redatelj ga opisuju kao jedan dan u životu benda.
Počevši od 4. rujna The National će promovirati svoje novo izdanje na radio stanicama kao što su SiriusXm i NPR, gostovanjem u emisiji Late Night With Stephen Colbert i live nastupima, dok će na sam dan objavljivanja održati intimni koncert u Bowery Ballroom u New Yorku, koji će prenositi američka radio stanica SiriusXM.
Do sad objavljeni singlovi benda The National dostupni su na Deezeru i možete ih preslušati putem sljedećeg linka.
Foto: PR