Još jedan odlazak u nizu: Kreativna direktorica Gabriela Hearst napušta Chloé!

Iza nas je poprilično turbulentna godina za industriju luksuzne mode. Alessandro Michele napustio je Gucci, Riccardo Tisci je otišao iz Burberryja, Raf Simons ugasio svoj istoimeni brend, Jeremy Scott je otišao iz Moschina, a s modne se scene povukao i legendarni Tom Ford. Čini se kako se ovom velikom valu promjena u najprestižnijim modnim kućama i dalje ne nazire kraj, a podužoj se listi ovog tjedna pridružio i francuski brend Chloé.

Naime, iz Chloéa su u četvrtak priopćili kako njihov tim nakon tri godine rada napušta kreativna direktorica Gabriela Hearst. Njezina posljednja kolekcija za čuveni brend bit će predstavljena 28. rujna, a njezin nasljednik još uvijek nije imenovan, iako je Chloé angažirao Chemenu Kamali, bivšu Saint Laurentovu direktoricu dizajna za žensku konfekciju, da vodi njihov paralelni dizajnerski studio.

Hearst se na modnoj sceni istaknula svojim stavom o održivosti, te je radila je na poboljšanju društvenih i ekoloških akreditiva brenda otkako je 2020. stupila na poziciju kreativne direktorice. Tako je 2021. Chloé postao prvi veliki luksuzni brend koji je stekao certifikat B Corp, što je oznaka za tvrtke koje pokazuju očitu predanost pozitivnom utjecaju na okoliš i društvo. “Gabriela je unijela veliku energiju i dinamičnu kreativnu viziju u svoju ulogu u Chloéu, pridonoseći razdoblju značajnog napretka za posao i ispisujući snažno novo poglavlje u priči naše kuće,” istaknuo je CEO Chloéa Riccardo Bellini u spomenutom priopćenju za javnost.

Foto: Instagram

[the_ad_placement id="post-side"]

NAJNOVIJE